www.awotex2.pl
biuro@awotex2.pl

 

NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE:
USUWANIE ROZTOCZY i CZYSZCZENIE, DEZYNFEKCJA MATERACY

Czy wiesz, że jedną z głównych przyczyn alergii Twojego dziecka są roztocza?

SYSTEM

JUŻ W POLSCE

Eliminiując alergen z naszego otoczenia poprawiamy jakość życia osób cierpiących na alergię oraz astmę.

Przeciętny Polak spi ok 7/8 godzin na dobę, mozna więc założyć, że przez 1/3 życia organizm ludzki jest poddany ekspozycji na roztocza zamieszkujące łóżko. Liczba tych szkodliwych mikroorganizmów może być nawet do dziesieciu razy wieksza w materacach niż w kurzu z podłogi.

Problemy w materacach

Roztocza
Malusieńkie, kochają wilgoć, ciemność i ciepło. Żywią się naskórkiem, szybko się rozmnażają. Na dwuosobowym materacu może żyć około 2 500 000 roztoczy (a nawet więcej), a te produkują dużą ilość odchodów, które są powodem alergii.

Naskórek
Tracimy około 1,5g naskórka w ciągu nocy (w ciągu jednego roku ponad pół kilograma), który zostaje częściowo w materacu. Tam zaatakowane przez bakterie, powoduje brzydki zapach w sypialni.

Pleśń
Pleśń jest mało widoczna, powstaje przez brak wietrzenia i wilgoć. W związku z tym, że występuje bardzo często, może być powodem alergii.

Kurz
Potocznie nazywany brudem. W jednym materacu występuje ok. 200g kurzu.

Rozwiązanie dla hoteli, mieszkań itd.

POTEMA® CZYSZCZENIE ANTYALERGICZNE, DEZYNFEKCJA MATERACY

z testem alergicznym bez chemii

Ponieważ materaców nie można wyprać, zostało wynalezione specjalne czyszczenie. Charakteryzuje się ono wysoką częstotliwością drgań i elektrycznie regulowaną siłą ssania do głębokiego czyszczenia, a także naświetlaniem UVC do bez chemicznej dezynfekcji. Bezpieczne dla człowieka, materiału i środowiska, odbywa się na miejscu u klienta. Materac może pozostać w łóżku i może być od razu używany.

OFERUJEMY

Czyszczenie na miejscu

  • Próbne czyszczenie
    ustalenie skali zanieczyszczenia i obciążenia alergicznego.
  • Główne czyszczenie
    czas trwania około 20 minut.
  • Odświeżanie, usuwanie plam, dezynfekcja
    Z POTEMA® Matratzen Clean, bez chemii. Materac znów świeżo pachnie przez dłuższy czas redukuje proces populacji roztocza.
  • Umieszczenie znaku jakości na każdym wyczyszczonym materacu

POTEMA® jest największym światowym specjalistą w dziedzinie higieny materaców.

  

System do czyszczenia i odkażania materacy

Antybakteryjne z testem antyalergicznym i bakteryjnym bez chemii, na miejscu

Ponieważ materaców nie da się wyprać.
Maszyna do czyszczenia materaców POTEMA® wytwarza wysoko frekwencyjne ultradźwięki. Ultradźwięki powodują odłączenie (separację) brudu od wnętrza materaca. Poprzez specjalnie wytworzoną próżnię brud zostaje odessany. Równocześnie dochodzi przez promieniowanie UVC do likwidacji większości bakterii, wirusów i śladów. Ta bez chemiczna dezynfekcja sprawdza się w dziale medycyny. Ten system czyszczenia nie niszczy materiałów, nadaje się do wszystkich materiałów i nie wytwarza hałasu ani kurzu. Nieszkodliwe dla człowieka i środowiska. Materace mogą pozostać w łóżku. Polecony okres czyszczenia co 6-12 miesięcy.

Wielki problem
Już na samą myśl przechodzą nam ciarki. Materac najbrudniejszy przedmiot w naszym domu, z którym mamy styczność. Miejsce spotkań dla roztocza, bakterii, wirusów itd. Te znajdują w materacu świetne miejsce do rozmnażania i żywienia. Martwy naskórek, kurz pot i niektóre rzeczy o których nie chcemy mówić tam się znajdują. Przed tym nawet najlepsze prześcieradło nas nie może chronić. Te masowo występujące roztocza (do 2 500 000 w jednym materacu) produkują odchody, które doprowadzają do uczuleń. Te odchody, wymieszane z kurzem dostają się do naszych ust, nosa, oczu i na naszą skórę. To jest między innymi powód uczuleń.